iGov

5 Dec 2015 00:26
[personal profile] tymofiy
сходив послухав про стан речей з нашим електронним урядуванням та конкретно iGov.

iGov технічно доробили, є авторизація громадянина і через ЄЦП і через BankID, лишилось умовити чиновників його використовувати. Де на це є воля вищого керівництва (Дніпропетровська область) — там результат відрізняється від Київської в три рази. Проекту зараз потрібні ЗМІ, громадський тиск та волонтери по спілкуванню з державою.

Чиновника важливо не спугнуть, тож на питання «чи не призведе втілення електронної послуги до звільнень» волонтерам радять відповідати уклончіво: мовляв, це дозволить вивільнити людей для іншої роботи.

Заскорузлі процеси 19-століття (кой-кому навіть треба було дати можливість друкувати архівні картки на картоні) взяти і викинути не в компетенції iGov. Вони лиш можуть зробити що можна в рамках існуючих систем. І то прозорості додається, можливість вимагати хабар зменшується.

МРЕО вимагає хабар мотивуючи це відсутністю бланків? — налаштуємо систему обліку бланків. МРЕО стало відмазуватись візсутністю номерних табличок. Налаштуємо систему обліку табличок.

Явно американський спосіб — на наступних виборах вибрати кандидата що пообіцяє перетрахнути ненавистне виборацям МРЕО і дотримає обіцянки — не для нас...

Приблизно як йшла війна за особисте голосування депутатів у Раді. Давайте, мовляв, туди біометрику прикрутимо, і ще яку хитрість. Просто виганяти тих хто порушує закон і це всі бачать — явно ж не варіант.

Резюме: у нашій країні зараз є можливість для покращувальних (sustainable), але відсутня можливість для проривних (disruptive) інновацій.

Хто має час та натхнення покращувати систему — місць куди докласти рук хватає. Хто мріяв про радикальні зміни — навряд. Тут навіть Байден безсилий виявився.

Profile

tymofiy: (Default)
Tim Babych

Tags