[personal profile] maryxmas


але в нас в прокаті нема китайських фільмів. чи корейських. чи японських.
а дарма.
[personal profile] maryxmas
я років 20 тому несподівано для себе зрозуміла, що еавіть російськомовні в Україні називають те, що діти ліплять з піску, пасочками -- бо саме паску печуть у нас на Великдень. а російськомовні поза Україною не знають, що таке пасочки, бо в них кулічікі. і з піску. і на Великдень.
я це до чого. я підписала на сервіс ХелпСМІ (sic) -- туди журналістки / журналісти надсилають питання по сферах, а експертки / експерти по сферах на них відповідають (я, правда, забила відповідати, бо через них відповіді не доходять). і ото сьогодні від ХелпСМІ приходить питання:

kulich

полізла дивитися на той тві.уа. що, холєра, характерно, все російською мовою. скажіть мені, люди милі, куди на них можна писати скаргу, поки до влади не прийшло Сцикло?

Огляд фільмів.

13 Apr 2019 21:00
[personal profile] je_suis_la_vie
Зранку у френда Богдана завели мову про фільми на суспільно-політичні теми. А саме "Ідіократія" та про "Слугу народу".
Зі "слуги" я бачив лише ютюбні нарзіки, шо підкидали друзі, мені вистачило.

Щодо інших - висловлюсь коротко.

1. "Ідіократія": фільм-памфлет. Порівнювати "Ідіократію" зі "Слугою" м'яко кажучи не правильно. "Ідіократія" - це здорова сатира над собою, здорова американська нація кпинить сама з себе. А, знаючи, що існують на світі певні альтернативно обдаровані індивіди, творці фільму запобіжно ставлять у фільмі маркери, на кшталт слова "лопата".
Найочевидніші "лопати":
1. Айкью тест у суді.
2. Передача влади новому президенту Не Певному,
2.1 Не Певному як найрозумнішій людині на планеті.
3. Ім'я Не Певний - як натяк, шо всі свої дії та вчинки треба піддавати критичному аналізу, а не гратися в непогрішимого Сина Божого.
Де і коли ви бачили дурня, котрий би визнав когось розумнішим за себе? Якось я бу'вкрай здивованим після свого жарту, коли зробили не те і з докладанням забагато зайвих зусиль, де можна було зробити швидко й легко: "дурака робота любить" (і про себе теж), а у відповідь бачу в чувака пробиваються ріжки з під чубчика: "Ти шо бля? хто бля дурак?"
Отже "Ідіократія", це здорова сатира здорової і сильної нації з самої себе.

2. "Людина року" теж здоровий гумор, фільм-застереження не захоплюватися телевізійним персонажем. І
знову ж творці фільму майстерно уникли прямого називання американського виборця дурнем, списавши обрання коміка на посаду Президента США на комп'ютерну помилку, і надавши головному герою рис шляхетності, однак не ідеалізуючи його, легенько натякнувши, шо головний герой не дуже аналітичний, коли каже, що НАСА витратила на розробку ручки, що пише в космосі мільйони доларів, а совєцькі космонавти пишуть олівцем за 3 центи штучка. Під час розробки такої ручки, попутно трапляються інші винаходи, побічні винаходи, на зразок дозапалювання двигуна в невагомості, наприклад.
Однак, головний герой шляхетний. Коли йому стає відомо про комп'ютерну помилку, він подає у відставку і радить глядачам не куплятися на телевізійну картину. Він комік, - а ви оберіть президента, - каже він, і міняйте політиків як підгузки, з тої ж самої причини...
Знову здоровий гумор (вже не сатира) здорової і сильної нації над самою собою.

3. "Закону тут не місце" (точніший переклад - "Година закону", "L'Ora Legal", наші перекладачі знову зазирають а шо там у м...в, ніякої самоповаги!)
Жорсткий кпин нації з самої себе. Отже здорової нації і сильної. Бо лише здорові і сильні можуть з себе сміятися.
Люди маленького містечка втомилися від міського Голови хабарника й лицеміра. Обрали вчителя. Всім сподобалася його програма. Прибрати сміття, зробити велодоріжки, парковки. За це треба платити податки. Знесення незаконних прибудов і тд, і тд...
Всіх влаштовувало. Але за кілька місяців, як зміни торкнулися всіх і кожного, його ці ж громадяни відправили у відставку, бо занадто по закону він все робив, і місто стало дійсно кращим та чистішим.
Творці фільму навіть натякнули, шо й сицилійська мафія тут ні до чого - ви все самі зробите без мафії: на початку дідок з ціпочком тихо сидить на балкончику усміхається собі, примружившись, і спостерігаючи, як нового мера вітають щасливі містяни. В кінці цей же дідок - батько мафії, очевидно, теж сидить і хитро усміхається, коли містятни зносять цього чесного політика з посади.
Батько мафії навіть пальцем не поворухнув ні за, ні проти. Він лише сидів усі ці місяці і спостерігав, піпл сам все зробив.
Творці фільму - просто прекрасно пройшлися по всіх стереотипах під збірною назвою "всі політики однакові і всі лайно". Знову: здоровий гумор на межі з сатирою.

Який гумор у "слуги" ви й самі знаєте. Представник не української нації, лише з української нації й регоче. Убогий і фальшивий гумор, фальшивого коміка без принципів і переконань.
[personal profile] maryxmas
ось вона
шкода, що фото таке протокольне. треба було це вішати:
[personal profile] maryxmas
тягнуто, звісно, з Міядзаки безбожно, але з якшою пошаною!
і так, це туристична релкама. я можу тільки уявляти, яку красу можна було б зробити про Україну...Profile

tymofiy: (Default)
Tim Babych

Tags